Bydgoska 23, Bydgoszcz
stowarzyszeniemsf@wp.pl

Dobrodzielnia Wisła Stary Fordon

Stowarzyszenie Miłośników Starego Fordonu

Dobrodzielnia to miejsce, gdzie można dzielić się różnymi dobrami. Każdy ma dobre intencje (no prawie każdy 😉), chce być dobry, pomagać, dzielić się i wspierać innych. To wielka satysfakcja. Ale tempo życia, codzienne obowiązki, no i te pytania: komu, co, jak i….gdzie ??

Teraz z inicjatywy Stowarzyszenia Miłośników Starego Fordonu powstało takie miejsce: Dobrodzielnia Wisła Stary Fordon 💚. Możesz tu przynieść smaczne jedzenie, ale zgodnie z zasadami REGULAMINU

Możesz tu przynieść ubrania, szczególnie dziecięce, ale czyste i niezniszczone. Możesz tu przynieść książki, ale takie, które ktoś chętnie przeczyta. Możesz tu przynieść inne rzeczy, ale pamiętaj, że Dobrodzielnia jest miejscem dzielenia się z innymi, a nie pozbywania się niepotrzebnych, starych rzeczy.

Mamy w Dobrodzielni tablice ogłoszeń : Możesz zostawić informację, że oddasz np. mebel, lodówkę, pralkę lub zabawki, wózek itp. Możesz zostawić ogłoszenie, że czegoś szukasz, potrzebujesz. Uruchamiamy też grupę Dobrodzielnia na fb, gdzie możecie wymienić się informacjami – jeden oddaje, inny odbiera ku wzajemnemu zadowoleniu.

Hołdujemy przekonaniu, że wymiana, drugie życie przedmiotów, dzielenie się z innymi jest dobre, buduje więzi i wzmacnia poczucie wspólnoty mieszkańców Fordonu, naszej wspólnoty. Taka postawa jest jednocześnie głęboko ekologiczna, dzięki oddawaniu innym w naszej mikroskali zmniejszamy nadprodukcję wszystkiego na świecie.

Dobrodzielnia jest prowadzona przez Stowarzyszenie Miłośników Starego Fordonu oraz 5 Bydgoska Drużyna Harcerska „Niezłomni” im. Danuty Siedzikówny „Inki”, Zrzeszenie Harcerskie Piąta.PL

Dobrodzielnia Wisła Stary Fordon

CHCESZ SIĘ PODZIELIĆ? PRZYJDŹ, PRZYNIEŚ, POROZMAWIAJ, ZAPROPONUJ!