Bydgoska 23, Bydgoszcz
stowarzyszeniemsf@wp.pl

Zobacz, jak łatwo przekazać 1% SMSF

Stowarzyszenie Miłośników Starego Fordonu

Zobacz, jak łatwo przekazać 1% SMSF

Jeżeli osiągasz przychody z umowy o pracę, umowy zlecenia, umowy o dzieło lub czerpiesz zyski z przychodów kapitałowych, to fiskus przygotował dla Ciebie udogodnienie. Od tego roku będziesz mógł skorzystać z gotowego zeznania podatkowego PIT-37 i PIT-38 .

Co zrobić, żeby sprawdzić swój PIT?

Uzupełnione zeznanie podatkowe bez względu na liczbę pracodawców (liczbę zawartych umów) będzie dostępne pod rządowym adresem podatki.gov.pl.

Do zalogowania się do serwisu będziesz potrzebował:

  • PESEL;

  • kwotę przychodu z deklaracji za 2017 rok;

  • kwotę przychodu z PIT-11 a 2018 rok.

Aby dostać się do serwisu podatkowego możesz posłużyć się również profilem zaufanym, którego używasz do logowania do serwisu ePUAP. Po uzupełnieniu wszystkich danych do zalogowaniu będziesz poproszony jeszcze o wpisanie kwoty do zapłaty/nadpłaty za poprzedni rok podatkowy.

Dane w formularzu będą powielone z ubiegłorocznego PIT-u ( np. : nr konta bankowego, ulgi na dzieci czy KRS organizacji pożytku publicznego). Dane w zeznaniu podatkowym można modyfikować i uaktualniać. Dlatego upewnij się i zweryfikuj wszystkie dane w zeznaniu podatkowym. Sprawdź czy wszystkie przysługujące Tobie ulgi zostały poprawnie naliczone przez urzędników.

Jak przekazać 1 % podatku na SMSF?

Jeżeli rok temu oddałeś swój 1% podatku na Stowarzyszenie Miłośników Starego Fordonu nie musisz nic robić. Dane będą automatycznie dodane do deklaracji podatkowe.

Jeżeli chciałbyś w tym roku oddać swój 1% podatku na działalność Stowarzyszenia Starego Fordonu wystarczy, że klikniesz w “zmień organizację”. Po wpisaniu nazwy stowarzyszenia lub nr KRS wybierz organizację z gotowej listy.

Po upewnieniu się, że wszystkie dane w rocznym zeznaniu podatkowym są poprawne i wybraniu organizacji pożytku publicznego np. Stowarzyszenia Miłośników Starego Fordonu.

Możesz zatwierdzić i wysłać zeznanie, odrzucić i złożyć tradycyjną metodą w urzędzie skarbowym albo nie robić nic. System automatycznie wyśle za ciebie roczne zeznanie podatkowe.

Dziękujemy za każdą złotówkę przekazaną na działalność Stowarzyszenia Miłośników Starego Fordonu!