Bydgoska 23, Bydgoszcz
stowarzyszeniemsf@wp.pl

Zostań turystą w swoim mieście. Fordon 04.09.22

Stowarzyszenie Miłośników Starego Fordonu

Zostań turystą w swoim mieście. Fordon 04.09.22

W ramach projektu „Zostań turystą w swoim mieście” odbyła się dziś wycieczka po Fordonie. Prowadził Damian Amon Rączka (SMSF), wspierały go Hanna Rzadkosz-Florkowska(SMSF) i Magdalena Adamska (SMSF)

Rozpoczęliśmy na Rynku w Fordonie. Trasa wiodła obok ratusza (niestety nie istnieje) kościoła św. Jana, kuczki, trzech cmentarzy do szkoły parytetycznej. Następnie liczna wycieczka udała się na ul. Bydgoską, dalej nad Wisłę, aby Promenadą (w budowie) dojść do mostu. Kolejnymi punktami były kuźnia, dwa hotele i rzeźnik. Wycieczka zakończyła się w synagodze, gdzie dzięki leżakom wielu z uczestników mogło odpocząć, a zdarzyło się że niektórzy zasnęli. Nasz przewodnik nie budził, bo jak wiadomo sen sprawiedliwego darem Boga jest.

Projekt „Zostań turystą w swoim mieście”, kolejna odsłona, został zrealizowany w Fordonie. Pogoda była przecudna, goście licznie dopisali, przewodnik zrobił co mógł.

Świetny pomysł na promocję Bydgoszczy w Fordonie 😉 Na koniec wszyscy uczestnicy wycieczki otrzymali przewodniki „Fordon nad Wisłą”