Bydgoska 23, Bydgoszcz
stowarzyszeniemsf@wp.pl

Starofordońska Wigilia pod Gołym Niebem oraz otwarcie nabrzeża w Fordonie. 10.12.22

Stowarzyszenie Miłośników Starego Fordonu

Starofordońska Wigilia pod Gołym Niebem oraz otwarcie nabrzeża w Fordonie. 10.12.22

Już w tę sobotę zapraszamy mieszkańców miasta na „Wigilię pod Gołym Niebem” która odbędzie się na Rynku w Starym Fordonie. W trakcie wigilijnego spotkania odbędzie się bardzo ważne wydarzenie dla Bydgoszczy w Fordonie, czyli oficjalne otwarcie zrewitalizowanego nabrzeża.

Po okresie pandemii Stowarzyszenie Miłośników Starego Fordonu wraca do tradycji wspólnej Wigilii na zrewitalizowanym Rynku. Przybywajcie cieszcie się wraz z nami.

Zaczynamy już od g.10 Starofordońskim Jarmarkiem. Od g.12 wspólne strojenie choinki w towarzystwie św. Mikołaja. Dla wszystkich dzieci przewidzieliśmy poczęstunek gorącym kakao i słodką niespodzianką. Na scenie odbędą się występy przedszkoli i szkół w klimacie wigilijnym. Muzyka świąteczna będzie nam towarzyszyła przez całe spotkanie. Od 15.30 wspólna Wigilia. Pierogi, barszcz i ryby. Zgodnie z polską tradycją.

O godzinie 16 odwiedzi nas Prezydent Miasta Bydgoszczy Rafał Bruski. Rozpoczniemy tym samym oficjalne otwarcie nabrzeża nad Wisłą w bydgoskim Fordonie. Po raz pierwszy rozbłyśnie podświetlony napis Fordon. Będzie można przespacerować się nowym bydgoskim nabrzeżem nad Wisłą. Św. Mikołaj też będzie. Rynek będzie rozbrzmiewał muzyką aż do godziny 18-tej.

Stowarzyszenie MSF