Bydgoska 23, Bydgoszcz
stowarzyszeniemsf@wp.pl

Mural na Zakładzie Karnym w Fordonie!

Stowarzyszenie Miłośników Starego Fordonu

Mural na Zakładzie Karnym w Fordonie!

Dwa miesiące temu gościliśmy w naszej siedzibie Plastyka Miejskiego, pana Marek Iwiński, którego intensywnie staraliśmy się zarazić naszą miłością do Fordonu. Nie trzeba było wielkich starań i wysiłków – nasz gość okazał się być bardzo przenikliwy i wrażliwy społecznie, a Fordon do niego chyba naprawdę przemówił.

Oto pierwsze efekty: UM Bydgoszczy ogłosił dziś ogólnopolski konkurs na projekt i wykonanie architektonicznego muralu na elewacji budynku Zakładu Karnego (od strony nabrzeża) podkreślającego i promującego historyczny i kulturowy charakter dzielnicy Bydgoszczy – Stary Fordon.
Jak czytamy w regulaminie: kompozycja muralu powinna podkreślać charakter miejsca oraz nawiązywać do historycznej architektury. Ma uwzględnić kontekst przestrzenny oraz dopasować kompozycję do osi widokowej panoramy przy wjeździe do Miasta.

Jury czeka na projekty do 30.11.2017. Rozstrzygnięcie konkursu do 15.12.2017. A wykonanie od 1.04. do 30.06. 2018! 

To następny punkt w konsekwentnych działaniach Stowarzyszenia Miłośników Starego Fordonu dla ożywiania nabrzeża Wisły. Kolejny etap przywracania piękna temu miejscu. Chcemy, aby widok Fordonu z mostu przyciągał wzrok i zachęcał do włączenia prawego kierunkowskazu.

Baza Aktów Własnych

Wiele jeszcze musi się zmienić, ale…wszystko po kolei
Hania (SMSF)